Boys 10 Yrs/Over 200m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jamie Love11Mansfield 3:06.83  212 40.551:28.142:18.51
2.Ethan Potter11Sutton 3:20.90  171 40.971:33.512:30.53
3.Tobias Hughes11Calv Bing 3:23.17  165 44.941:37.852:32.92
4.Samuel Price10Mansfield 3:29.98  149 44.071:37.382:33.52
 Harrison Clarke11Sutton DQ 8 3       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Zak Frisby12Radford 2:47.05  297 35.981:18.382:04.91
2.Harry McKeaney12Sutton 2:48.87  287 39.511:24.452:09.12
3.Cole Herman12Radford 3:15.95  184 42.431:31.672:26.32
4.Daniel Walker12Arnold 3:19.59  174 40.551:31.052:25.69
5.Jacob Milward12Radford 3:26.97  156 47.581:41.402:36.59
 Stanley Milasinovich12Sutton DQ ST       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Oliver Silver13Mansfield 2:33.93  380 35.191:14.741:55.00
2.Thomas Polley13Sutton 2:37.53  354 34.751:15.931:56.73
3.Isaac Smith13Worksop 2:38.67  347 34.281:15.001:59.34
4.Alfie Silver13Mansfield 2:47.29  296 35.131:13.892:01.00
5.Toby Love13Mansfield 2:47.51  294 34.161:16.682:02.30
6.Kieran Howard13Bramcote 2:52.25  271 37.621:20.402:07.18
7.Lewes Shorthose13Mansfield 2:52.26  271 37.291:22.212:08.09
8.Reuben Fox13CarltonForum 2:52.62  269 37.821:23.362:09.01
9.Owen Hathway13Mansfield 2:58.11  245 39.231:24.412:12.04
10.Noah Rai13Calv Bing 3:02.06  229 36.441:24.232:13.61
11.Harry Brancham13Retford 3:18.06  178 41.621:31.812:25.04
12.Joseph Mulligan13NottNorthern 3:22.39  167 44.741:35.322:31.51
13.Seth Hinitt13Retford 3:23.41  164 41.731:32.782:30.43

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Liam Dawson14Arnold 2:19.21  513 32.151:07.931:43.44
2.Harry Benzies14Retford 2:35.31  370 34.711:12.371:53.45
3.Connor Byron14NottmLeander 2:39.01  344 35.491:16.551:58.87
4.Sammy Rahimzadeh14Bramcote 2:40.82  333 36.951:17.332:00.09
5.Adam Read14Sutton 2:44.91  309 37.911:20.592:05.32
6.Lewis Warner14Calv Bing 2:45.99  303 34.911:17.332:00.13
7.Tristan Dixon-Teasdale14Newark 2:48.19  291 37.491:20.892:05.48
8.James Danson14NottmLeander 2:58.80  242 37.141:21.782:09.44
 Elliot Sibley14Calv Bing DQ 8 3       

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Callum Kettlewell15Retford 2:23.92  465 31.641:05.851:45.06
2.Kyle Merryweather15CarltonForum 2:24.85  456 31.531:07.151:46.80
3.William Turnock15Calv Bing 2:24.89  455 30.641:06.711:44.21
4.Josh Wakelin15Radford 2:39.22  343 36.261:17.571:59.61
 Henry Pawson15NottmLeander DNC       
 Owen Harding15Sherwood DQ 8 3       

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joshua Harris18Bramcote 2:12.85  591 30.171:04.421:37.77
2.Daniel Wilson20Bramcote 2:14.57  568 29.241:03.671:38.08
3.Joseph Sadler16Sherwood 2:15.96  551 28.891:02.721:38.91
4.Aron Preece20Uni of Nott 2:18.72  519 31.531:07.521:43.65
5.Joseph Kingsland16Kimberley 2:21.43  490 32.051:06.731:45.16
6.Andrew Hall16NottmLeander 2:25.16  453 32.091:08.391:47.04
7.Kris Moodley17NottmLeander 2:39.22  343 34.381:14.811:57.50
8.Tom Giles16Calv Bing 2:48.21  291 34.631:15.102:00.22
 Luke Mitchell18CarltonForum DNC       

UP