Boys 10 Yrs/Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jamie Love11Mansfield 2:54.49  263 40.081:24.132:09.66
2.Niklas Saukko-Paavola11Bramcote 2:59.11  243 42.761:29.232:15.09
3.Ethan Potter11Sutton 3:02.55  230 41.921:28.022:16.25
4.King Wai Zhang-Lei11Bramcote 3:05.05  221 44.611:31.912:19.82
5.Benjamin Tunstall10Bramcote 3:05.53  219 44.531:33.232:21.94
6.Thomas West10Bramcote 3:09.87  204 45.881:35.602:24.86
7.Oliver Richmond11Sherwood 3:10.25  203 46.40-2:24.13
8.Nathan Chita10NottmLeander 3:10.39  203 44.041:33.412:23.37
9.Tobias Hughes11Calv Bing 3:10.59  202 46.251:36.582:24.44
10.Joseph Laurie11Bramcote 3:11.39  199 44.961:35.152:24.58
11.Samuel Price10Mansfield 3:13.12  194 45.761:36.562:26.17
12.Jared Collins11Sutton 3:13.81  192 47.881:37.872:27.51
13.William Kielty11NottmLeander 3:14.79  189 46.661:36.912:28.86
14.Gilbert Bailey11NottmLeander 3:17.66  181 47.181:38.052:29.17
15.Finley O'Neill10Radford 3:19.40  176 48.431:40.052:32.65
16.Oliver Norman11Bramcote 3:24.12  164 48.161:41.232:34.35
17.Rishan Chuhan10Sherwood 3:30.69  149 49.511:44.922:39.29

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Zak Frisby12Radford 2:42.04  329 37.251:18.702:01.87
2.Kyran Cubitt12Arnold 2:43.64  319 38.761:21.042:04.34
3.James Berry12Calv Bing 2:43.87  318 38.611:20.992:03.34
4.Jenson Ward12Calv Bing 2:48.28  294 40.011:22.832:06.61
5.Liam Hill12Sutton 2:48.46  293 40.331:24.182:07.01
6.Matthew Cox12Calv Bing 2:49.50  287 40.181:23.102:07.81
7.Oliver Hopkin12Calv Bing 2:54.20  265 40.661:26.072:11.43
8.Cole Herman12Radford 2:55.79  258 41.361:26.432:12.75
9.Mason Brown12Mansfield 2:55.95  257 42.111:27.762:13.65
10.Oliver Coleman12NottmLeander 3:00.87  236 41.981:28.092:14.63
 Jake Franse12Worksop DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alfie Silver13Mansfield 2:31.25  405 35.601:14.421:54.25
2.Kallum Quirke13NottNorthern 2:32.13  398 37.041:15.581:54.82
3.Cameron Breedon13Calv Bing 2:36.61  364 37.511:18.651:59.84
4.Oliver Silver13Mansfield 2:37.44  359 37.561:18.612:00.40
5.Lewes Shorthose13Mansfield 2:38.36  353 38.071:19.472:00.77
6.Toby Love13Mansfield 2:38.62  351 36.581:16.981:59.02
7.Thomas Polley13Sutton 2:41.39  333 37.981:20.812:02.39
8.Callum Brookes13Sherwood 2:41.64  331 37.561:18.942:01.47
9.Noah Rai13Calv Bing 2:45.30  310 38.061:20.732:03.87
10.Zak Goodson13Radford 2:46.64  302 39.291:23.242:06.38
11.Owen Hathway13Mansfield 2:46.87  301 39.871:21.732:05.24
12.Edward Bailey13NottmLeander 2:47.11  300 40.791:23.622:07.02
13.Toby Thorpe13Sutton 2:47.55  298 40.351:24.382:06.94
14.Tomos Beech13Bramcote 2:48.49  293 39.441:22.892:07.22
15.Seth Hinitt13Retford 2:51.36  278 41.471:25.222:09.69
16.Josh Rayns13Arnold 2:56.13  256 41.351:27.212:13.03
17.Harry Brancham13Retford 2:59.06  244 42.551:28.792:14.95

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Max Davies14Arnold 2:21.00  500 33.291:08.731:45.01
2.Finley Bunhejee14Kimberley 2:22.85  480 33.521:09.681:46.75
3.Liam Dawson14Arnold 2:23.33  476 34.931:11.851:48.07
4.Lewis Warner14Calv Bing 2:30.74  409 35.181:13.701:52.83
5.Finley Ellis14NottmLeander 2:31.64  402 35.231:13.291:52.75
6.Cillian McGuinness14Retford 2:31.82  400 35.511:14.761:54.39
7.Tristan Dixon-Teasdale14Newark 2:32.85  392 35.831:15.421:55.64
8.Jody Gillott14Worksop 2:33.80  385 35.791:15.351:55.63
9.James Danson14NottmLeander 2:37.05  361 37.211:17.751:58.13
10.Bailey Slater14Sutton 2:38.55  351 37.401:17.941:58.93
11.Sammy Rahimzadeh14Bramcote 2:39.21  347 36.961:17.451:58.74
12.Lewis Meade14Mansfield 2:41.49  332 36.591:17.552:00.63
13.Adam Read14Sutton 2:42.21  328 38.591:21.132:02.14
14.Matthew Jackson14Arnold 2:43.99  317 39.131:20.422:03.37
15.Francis Dermody14Sutton 2:45.04  311 38.861:21.232:04.67
16.Harry Wakelin14Sutton 2:46.03  306 39.301:21.692:04.40
17.Elliot Sibley14Calv Bing 2:46.15  305 39.961:22.782:05.79
18.Ryan Lang14Mansfield 2:46.47  303 38.271:20.902:04.57
19.Michael Senior14Sutton 2:47.00  301 40.511:22.192:05.21
20.Tyler Brown14Mansfield 2:51.29  278 40.751:23.712:08.80

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Tom Trueman15Sutton 2:23.58  473 33.651:10.171:47.59
2.James Cox15Calv Bing 2:29.13  422 34.581:12.301:51.15
3.Declan Breedon15Calv Bing 2:31.41  403 34.251:12.431:52.59
4.Jak Bodycott15Arnold 2:32.18  397 36.331:15.801:55.91
5.Ryan Banks15NottmLeander 2:33.48  387 35.051:13.801:53.76
6.William Turnock15Calv Bing 2:35.55  372 36.671:16.111:56.73
7.Dawid Sroka15Sherwood 2:36.69  364 35.451:14.741:55.42
8.Makar Babenko15Retford 2:37.48  358 36.561:16.221:57.52
9.Kyle Merryweather15CarltonForum 2:38.32  353 37.321:18.251:59.67
9.Connor Wilcox15Bramcote 2:38.32  353 36.091:16.501:57.57
11.Jacob Clements15Retford 2:38.85  349 37.111:18.511:59.72
12.Hugo Harris-Burton15NottmLeander 2:40.74  337 38.321:20.122:02.49
13.Miles Shaw15Newark 2:44.06  317 38.071:21.002:04.16

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Michael Rees19Uni of Nott 2:09.99  638 30.131:02.961:36.70
2.Joshua Skinner16NottmLeander 2:13.55  588 31.231:05.121:38.97
3.Joshua Harris18Bramcote 2:15.93  558 31.711:06.001:41.16
4.Luke Mitchell18CarltonForum 2:20.63  504 32.471:07.881:44.94
5.Daniel Wilson20Bramcote 2:20.83  501 31.631:07.641:43.95
6.Ryan Wilcox17Bramcote 2:22.28  486 33.181:08.761:46.14
7.Samuel Williams19Arnold 2:23.13  478 32.971:09.021:46.39
8.Thomas Bethea18Radford 2:25.24  457 34.161:11.271:49.76
9.Adam Hudson17Sutton 2:26.24  448 34.321:12.021:49.80
10.Matthew Shipley17Kimberley 2:26.43  446 34.131:11.111:49.23
11.Malachy McGuinness16Retford 2:27.26  439 33.741:11.101:50.43
12.Joshua Leeson17Sutton 2:27.86  433 34.381:10.461:48.56
13.Owen Ottaway18Sherwood 2:28.03  432 32.931:10.261:49.29
14.Dominic Gillow17Bircotes SC 2:31.56  402 35.581:14.381:53.53
15.Bradley Francis17NottmLeander 2:32.47  395 35.051:12.681:53.13
16.Tom Giles16Calv Bing 2:32.52  395 35.701:14.891:54.56
17.Marik Goodwin16Worksop 2:33.41  388 36.081:15.481:54.66
18.Ruslan Golubs20Sutton 2:34.54  379 32.981:10.791:52.24
19.Matthew Spalton17Bramcote 2:36.37  366 36.421:16.251:56.96
20.Niall Goy17Worksop 2:40.47  339 36.531:17.961:59.41
21.Archie Ellis16Sutton 2:41.04  335 37.921:19.622:01.74
22.Dylan Webster-Deakin16Radford 2:43.24  322 39.761:22.322:04.95
23.Samuel Easton16Arnold 2:43.66  319 38.061:19.522:01.74
 Joe McCallion18Calv Bing DQ 6 2       

UP