Boys 10 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Ethan Potter11Sutton 2:45.85  324 35.601:18.702:08.39
2.Jamie Love11Mansfield 2:48.98  307 37.491:18.812:11.99
3.Niklas Saukko-Paavola11Bramcote 2:59.50  256 41.771:28.402:19.70
4.King Wai Zhang-Lei11Bramcote 2:59.76  255 39.161:27.092:17.65
5.Samuel Price10Mansfield 3:12.00  209 42.931:33.312:32.79
6.Takayuki Kamura11Nottportland 3:14.02  202 45.511:33.882:30.41
7.Finley O'Neill10Radford 3:14.70  200 47.491:36.872:34.51
8.Tobias Hughes11Calv Bing 3:15.41  198 44.471:35.452:36.64
9.Euan Hayes-Wormall11Worksop 3:15.47  198 43.321:32.602:33.88
10.Oliver Norman11Bramcote 3:15.77  197 42.491:33.662:32.81
11.Ellis Senior10Sutton 3:17.11  193 41.141:31.142:31.70
12.Brodie Butlin10Mansfield 3:17.69  191 43.721:35.432:33.32
13.Harrison Clarke11Sutton 3:20.17  184 47.501:37.872:35.71
14.Jared Collins11Sutton 3:20.79  183 45.681:39.302:38.78
15.Luke Chambers11Falcon Nttm 3:20.94  182 45.681:34.832:34.71
16.Joseph Laurie11Bramcote 3:21.35  181 46.851:36.412:37.87
17.Owen Rafferty11Retford 3:23.36  176 46.851:41.882:41.73
18.Harrison Howes11NottmLeander 3:26.33  168 49.271:41.372:41.26
19.Benjamin Tunstall10Bramcote 3:26.54  168 48.041:36.512:40.00
 Walter Millward11Bramcote DQ 4 4       
 Erno Lapis11NottmLeander DQ 6 4       
 Joby Mannie Evans11Sherwood DQ 8 3       
 Thomas West10Bramcote DQ 8 3       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Zak Frisby12Radford 2:44.36  333 34.751:19.552:09.10
2.James Berry12Calv Bing 2:45.09  329 38.821:20.122:08.99
3.Jenson Ward12Calv Bing 2:49.08  306 37.271:19.002:11.01
4.George Cummings12NottmLeander 2:50.06  301 38.501:23.002:13.17
5.Jake Franse12Worksop 2:51.06  295 37.751:21.302:13.64
6.Mason Brown12Mansfield 2:52.54  288 38.011:22.012:12.19
7.Daniel Walker12Arnold 2:52.88  286 38.901:24.742:16.08
8.Cole Herman12Radford 2:53.70  282 38.791:23.572:15.21
9.Oliver Hopkin12Calv Bing 2:54.72  277 39.081:21.382:15.28
10.Liam Hill12Sutton 2:58.62  259 39.661:21.872:19.21
11.Jacob Milward12Radford 3:01.59  247 39.241:29.472:21.33
12.Harry McKeaney12Sutton 3:02.28  244 38.771:26.852:26.17
13.Oliver Coleman12NottmLeander 3:03.99  237 39.651:25.352:22.81
14.Jake Baugh12Sutton 3:14.72  200 45.901:35.232:31.55
15.Kian Bennett12Sutton 3:15.71  197 49.881:39.352:36.10
 Kyran Cubitt12Arnold DNC       
 Matthew Cox12Calv Bing DQ 6 3       
 Stanley Milasinovich12Sutton DQ 6 4       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Kallum Quirke13NottNorthern 2:34.71  400 34.721:14.622:00.36
2.Alfie Silver13Mansfield 2:34.75  399 33.661:11.562:00.94
3.Oliver Silver13Mansfield 2:35.81  391 34.531:13.632:03.20
4.Noah Rai13Calv Bing 2:37.09  382 34.231:15.932:03.10
5.Thomas Polley13Sutton 2:37.30  380 34.341:14.612:02.45
6.Cameron Breedon13Calv Bing 2:37.82  376 35.131:16.622:00.62
7.Toby Love13Mansfield 2:38.20  374 34.331:13.572:03.16
8.Edward Bailey13NottmLeander 2:42.94  342 39.281:20.112:09.17
9.Lewes Shorthose13Mansfield 2:43.03  341 33.941:15.772:08.22
10.Isaac Smith13Worksop 2:43.20  340 33.311:15.972:08.84
11.Tomos Beech13Bramcote 2:46.74  319 36.711:20.452:10.25
12.Jack Carter13Sherwood 2:47.06  317 36.521:19.362:10.39
13.Reuben Fox13CarltonForum 2:48.21  311 35.981:22.452:13.58
14.Callum Brookes13Sherwood 2:49.66  303 34.691:17.072:13.33
15.Daniel Oyaide-Nicholls13NottmLeander 2:50.55  298 35.691:21.632:14.77
16.Harry Brancham13Retford 2:53.62  283 41.361:26.252:12.54
17.Owen Hathway13Mansfield 2:55.22  275 38.501:20.662:17.25
18.Zak Goodson13Radford 2:59.08  257 40.021:24.862:20.54
 Toby Thorpe13Sutton DNF       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Liam Dawson14Arnold 2:18.94  552 30.721:07.451:48.24
2.Finley Bunhejee14Kimberley 2:25.38  482 29.651:05.711:49.31
3.Elliot Sibley14Calv Bing 2:29.31  445 33.341:15.891:56.95
4.Cillian McGuinness14Retford 2:30.23  436 30.511:09.691:55.89
5.Max Davies14Arnold 2:33.51  409 34.801:11.302:00.18
6.McKenzie Matthews14NottmLeander 2:33.97  405 32.551:13.251:56.66
7.Charlie Canavan14Bramcote 2:34.45  402 33.941:16.521:59.27
8.Lewis Warner14Calv Bing 2:36.20  388 32.681:12.362:01.25
9.James Danson14NottmLeander 2:36.45  386 37.011:17.482:03.81
10.Connor Byron14NottmLeander 2:36.83  384 34.101:13.592:02.33
11.Finley Ellis14NottmLeander 2:36.85  383 33.861:10.792:00.83
12.Michael Senior14Sutton 2:37.26  380 36.321:18.202:02.51
13.Sammy Rahimzadeh14Bramcote 2:37.44  379 34.671:16.242:01.73
14.Lewis Meade14Mansfield 2:37.94  376 35.021:16.082:04.66
15.Tristan Dixon-Teasdale14Newark 2:38.71  370 36.401:16.552:03.73
16.Harry Wakelin14Sutton 2:39.82  362 36.471:18.212:02.55
17.Adam Read14Sutton 2:39.88  362 35.491:16.982:04.54
18.Jody Gillott14Worksop 2:40.71  356 31.891:11.392:02.80
19.Adam Clifton14Radford 2:42.77  343 33.981:16.732:03.55
20.Bailey Slater14Sutton 2:43.28  340 36.981:17.822:08.09
21.Matthew Jackson14Arnold 2:47.42  315 38.671:21.712:11.92
22.Tyler Brown14Mansfield 2:50.00  301 41.771:23.982:11.88
23.Isaac Bennison14Falcon Nttm 2:51.18  295 35.701:18.272:11.49

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Kyle Merryweather15CarltonForum 2:27.42  462 30.891:09.741:56.11
2.James Cox15Calv Bing 2:27.46  462 31.391:10.401:54.97
3.Callum Peel15Sutton 2:28.08  456 32.461:12.551:53.13
4.Luke Derivan15NottmLeander 2:28.52  452 31.831:11.421:52.54
5.Declan Breedon15Calv Bing 2:30.54  434 32.491:10.471:56.98
6.William Soden-Barton15NottmLeander 2:36.74  384 34.911:15.412:00.28
7.William Turnock15Calv Bing 2:37.65  378 31.231:11.462:00.90
8.Josh Wakelin15Radford 2:38.80  369 34.711:15.292:04.12
9.Jak Bodycott15Arnold 2:40.48  358 34.811:15.512:04.29
10.Connor Wilcox15Bramcote 2:40.56  357 32.661:13.692:03.20
11.Miles Shaw15Newark 2:45.34  327 34.961:16.892:07.16
12.Dawid Grab15Newark 2:47.08  317 36.191:21.212:11.32

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Daniel Wilson20Bramcote 2:12.02  643 28.301:02.791:40.72
2.Michael Rees19Uni of Nott 2:12.11  642 29.361:01.841:42.70
3.Dominic Bools16Radford 2:15.41  596 30.631:06.581:44.37
4.Ryan Wilcox17Bramcote 2:17.12  574 30.681:06.811:46.56
5.Aron Preece20Uni of Nott 2:17.27  572 30.001:06.411:48.11
6.Thomas White17Arnold 2:18.90  552 29.711:08.361:47.16
7.Matthew Shipley17Kimberley 2:19.17  549 30.961:04.491:47.82
8.Joseph Sadler16Sherwood 2:19.71  543 28.911:05.691:49.46
9.Malachy McGuinness16Retford 2:25.34  482 29.131:04.441:51.57
10.Ruslan Golubs20Sutton 2:27.14  465 28.921:06.911:51.74
11.George Webster17Falcon Nttm 2:27.86  458 30.891:07.891:52.59
12.Bradley Francis17NottmLeander 2:28.71  450 30.291:09.881:54.60
13.Andrew Hall16NottmLeander 2:28.87  449 30.851:11.371:55.93
14.Gabriel Oyaide-Nicholl16NottmLeander 2:29.08  447 31.121:11.041:54.31
15.Luke Mitchell18CarltonForum 2:29.21  445 31.281:06.761:55.28
16.Kris Moodley17NottmLeander 2:29.43  444 34.421:12.631:56.55
17.Joshua Leeson17Sutton 2:31.05  429 30.321:08.001:53.29
18.Matthew Fallon17NottmLeander 2:33.58  408 31.561:10.571:57.59
19.Connor Marsh17Sutton 2:34.95  398 34.071:17.722:01.78
20.Dylan Webster-Deakin16Radford 2:35.36  395 33.801:14.862:01.74
21.Oliver Clay17Radford 2:35.63  393 32.681:15.782:04.66
22.Jonathon Lambert17NottmLeander 2:36.31  387 33.151:15.682:00.28
23.Marik Goodwin16Worksop 2:37.35  380 33.981:13.772:02.10
24.Matthew Spalton17Bramcote 2:37.43  379 33.531:15.902:02.29
25.Samuel Cooke18CarltonForum 2:38.70  370 33.251:13.202:02.71
26.Latrell Wynter16Radford 2:39.52  364 33.251:14.472:03.31
27.Archie Ellis16Sutton 2:40.21  360 34.591:17.622:04.93
 Tom Giles16Calv Bing DNC       
 Joe Seage20Retford14DNC       

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50100150
 Joe Seage20Retford14DNC       

UP