Boys 12 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Zak Frisby12Radford 5:44.94  353 
 50m 36.51100m 1:21.05150m 2:03.95200m 2:47.89250m 3:38.49300m 4:28.47350m 5:07.80400m 5:44.94
2.James Berry12Calv Bing 5:54.06  326 
 50m 40.75100m 1:27.25150m 2:09.43200m 2:54.02250m 3:44.25300m 4:35.20350m 5:14.42400m 5:54.06
3.Matthew Cox12Calv Bing 5:57.03  318 
 50m 35.91100m 1:21.08150m 2:05.46200m 2:52.11250m 3:42.81300m 4:35.23350m 5:15.77400m 5:57.03
4.Jenson Ward12Calv Bing 6:03.49  301 
 50m 38.73100m 1:23.91150m 2:06.55200m 2:50.98250m 3:44.68300m 4:38.69350m 5:21.11400m 6:03.49
5.Oliver Hopkin12Calv Bing 6:09.52  287 
 50m 38.22100m 1:26.07150m 2:12.43200m 2:57.30250m 3:50.16300m 4:44.99350m 5:27.52400m 6:09.52
6.Mason Brown12Mansfield 6:16.03  272 
 50m 40.12100m 1:34.81150m 2:19.44200m 3:03.39250m 3:58.34300m 4:52.14350m 5:35.44400m 6:16.03
7.Cole Herman12Radford 6:17.03  270 
 50m 42.03100m 1:30.22150m 2:16.69200m 3:05.99250m 3:59.90300m 4:55.07350m 5:36.78400m 6:17.03
8.Harry McKeaney12Sutton 6:17.76  268 
 50m 40.33100m 1:26.59150m 2:14.08200m 3:03.00250m 4:02.43300m 5:01.57350m 5:41.63400m 6:17.76
9.Stanley Milasinovich12Sutton 6:28.02  248 
 50m 46.17100m 1:42.54150m 2:31.08200m 3:20.86250m 4:13.92300m 5:08.48350m 5:48.45400m 6:28.02
10.Jacob Milward12Radford 6:36.26  233 
 50m 43.63100m 1:36.25150m 2:23.67200m 3:11.38250m 4:09.91300m 5:08.14350m 5:49.63400m 6:36.26

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Oliver Silver13Mansfield 5:36.09  381 
 50m 35.91100m 1:16.51150m 1:58.74200m 2:41.03250m 3:33.29300m 4:24.85350m 5:00.93400m 5:36.09
2.Alfie Silver13Mansfield 5:37.14  378 
 50m 33.45100m 1:13.37150m 1:56.93200m 2:38.99250m 3:30.74300m 4:24.37350m 5:01.28400m 5:37.14
3.Thomas Polley13Sutton 5:38.07  375 
 50m 34.35100m 1:15.92150m 1:59.30200m 2:42.81250m 3:32.30300m 4:23.25350m 5:02.15400m 5:38.07
4.Toby Love13Mansfield 5:46.68  347 
 50m 34.83100m 1:19.29150m 2:03.22200m 2:46.63250m 3:39.45300m 4:31.74350m 5:09.62400m 5:46.68
5.Kallum Quirke13NottNorthern 5:46.78  347 
 50m 38.58100m 1:26.39150m 2:05.81200m 2:47.28250m 3:40.40300m 4:34.67350m 5:10.56400m 5:46.78
6.Cameron Breedon13Calv Bing 5:47.24  346 
 50m 35.64100m 1:20.08150m 2:04.53200m 2:48.98250m 3:37.01300m 4:29.70350m 5:09.45400m 5:47.24
7.Noah Rai13Calv Bing 5:47.50  345 
 50m 34.74100m 1:16.71150m 2:00.88200m 2:43.96250m 3:35.55300m 4:26.98350m 5:07.93400m 5:47.50
8.Kieran Howard13Bramcote 5:47.58  345 
 50m 36.63100m 1:22.48150m 2:06.34200m 2:51.04250m 3:38.83300m 4:30.08350m 5:08.19400m 5:47.58
9.Isaac Smith13Worksop 5:50.52  336 
 50m 33.80100m 1:16.29150m 2:02.04200m 2:48.37250m 3:42.84300m 4:36.64350m 5:15.22400m 5:50.52
10.Lewes Shorthose13Mansfield 5:50.75  335 
 50m 35.46100m 1:18.75150m 2:01.84200m 2:47.70250m 3:41.14300m 4:36.90350m 5:15.28400m 5:50.75
11.Toby Thorpe13Sutton 6:00.72  308 
 50m 42.11100m 1:28.24150m 2:14.74200m 3:01.09250m 3:50.90300m 4:43.60350m 5:24.03400m 6:00.72
12.Harry Brancham13Retford 6:13.95  277 
 50m 42.71100m 1:33.71150m 2:20.05200m 3:06.09250m 3:56.28300m 4:47.21350m 5:32.14400m 6:13.95

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Liam Dawson14Arnold 4:56.76  554 
 50m 31.55100m 1:06.32150m 1:45.00200m 2:23.02250m 3:06.49300m 3:50.07350m 4:24.79400m 4:56.76
2.Elliot Sibley14Calv Bing 5:21.66  435 
 50m 34.25100m 1:12.97150m 1:56.81200m 2:41.04250m 3:25.74300m 4:09.78350m 4:46.17400m 5:21.66
3.Connor Byron14NottmLeander 5:21.73  435 
 50m 34.96100m 1:14.33150m 1:54.30200m 2:37.18250m 3:23.38300m 4:12.17350m 4:47.77400m 5:21.73
4.Max Davies14Arnold 5:23.86  426 
 50m 35.33100m 1:16.32150m 1:54.78200m 2:33.90250m 3:22.15300m 4:11.19350m 4:48.47400m 5:23.86
5.Cillian McGuinness14Retford 5:24.53  424 
 50m 32.53100m 1:09.24150m 1:52.72200m 2:35.19250m 3:23.36300m 4:13.32350m 4:50.67400m 5:24.53
6.Sammy Rahimzadeh14Bramcote 5:26.96  414 
 50m 35.25100m 1:15.67150m 1:56.96200m 2:40.08250m 3:26.73300m 4:14.71350m 4:50.11400m 5:26.96
7.Michael Senior14Sutton 5:31.91  396 
 50m 37.66100m 1:20.22150m 2:04.22200m 2:47.01250m 3:32.21300m 4:18.05350m 4:55.73400m 5:31.91
8.Tristan Dixon-Teasdale14Newark 5:33.78  389 
 50m 35.47100m 1:17.95150m 1:58.47200m 2:38.98250m 3:28.90300m 4:17.01350m 4:56.10400m 5:33.78
9.Charlie Canavan14Bramcote 5:39.38  370 
 50m 34.04100m 1:16.66150m 2:00.88200m 2:45.76250m 3:32.21300m 4:21.76350m 5:01.35400m 5:39.38
10.Adam Read14Sutton 5:40.33  367 
 50m 37.14100m 1:18.97150m 2:01.96200m 2:43.62250m 3:34.52300m 4:23.83350m 5:03.85400m 5:40.33
11.Harry Wakelin14Sutton 5:45.65  351 
 50m 37.14100m 1:20.97150m 2:05.31200m 2:50.13250m 3:37.25300m 4:24.85350m 5:06.06400m 5:45.65
 Matthew Jackson14Arnold DQ 7 4    

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Callum Kettlewell15Retford 5:07.48  498 
 50m 30.66100m 1:06.43150m 1:48.74200m 2:29.56250m 3:13.28300m 3:59.82350m 4:33.75400m 5:07.48
2.James Cox15Calv Bing 5:17.59  452 
 50m 32.13100m 1:10.44150m 1:50.67200m 2:30.54250m 3:16.33300m 4:03.48350m 4:40.51400m 5:17.59
3.Declan Breedon15Calv Bing 5:20.15  441 
 50m 32.58100m 1:13.29150m 1:53.82200m 2:35.27250m 3:22.82300m 4:10.79350m 4:45.22400m 5:20.15
4.Callum Peel15Sutton 5:20.84  438 
 50m 33.66100m 1:14.22150m 1:54.22200m 2:36.90250m 3:20.09300m 4:05.25350m 4:43.20400m 5:20.84
5.Kyle Merryweather15CarltonForum 5:21.70  435 
 50m 31.35100m 1:09.54150m 1:52.77200m 2:35.71250m 3:24.29300m 4:12.60350m 4:48.20400m 5:21.70
6.William Turnock15Calv Bing 5:26.20  417 
 50m 31.71100m 1:08.37150m 1:50.88200m 2:32.34250m 3:21.37300m 4:12.44350m 4:50.28400m 5:26.20

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joshua Harris18Bramcote 4:41.13  652 
 50m 29.95100m 1:02.94150m 1:37.53200m 2:13.58250m 2:54.18300m 3:37.00350m 4:08.64400m 4:41.13
2.Michael Rees19Uni of Nott 4:42.96  639 
 50m 30.05100m 1:04.75150m 1:40.42200m 2:15.42250m 2:56.74300m 3:39.21350m 4:10.96400m 4:42.96
3.Joseph Kingsland16Kimberley 4:51.58  584 
 50m 31.79100m 1:06.74150m 1:44.71200m 2:22.95250m 3:04.38300m 3:46.05350m 4:19.46400m 4:51.58
4.Thomas White17Arnold 4:51.84  583 
 50m 30.85100m 1:06.11150m 1:45.87200m 2:25.70250m 3:03.79300m 3:43.33350m 4:18.32400m 4:51.84
5.Daniel Wilson20Bramcote 4:52.88  577 
 50m 30.95100m 1:04.70150m 1:42.60200m 2:20.82250m 3:01.92300m 3:43.63350m 4:18.73400m 4:52.88
6.Aron Preece20Uni of Nott 4:54.50  567 
 50m 31.71100m 1:07.33150m 1:46.27200m 2:26.12250m 3:07.64300m 3:49.36350m 4:22.64400m 4:54.50
7.Ryan Wilcox17Bramcote 4:58.77  543 
 50m 31.67100m 1:08.23150m 1:47.57200m 2:25.66250m 3:08.12300m 3:50.49350m 4:25.64400m 4:58.77
8.Andrew Hall16NottmLeander 5:00.84  532 
 50m 32.55100m 1:08.27150m 1:47.40200m 2:24.72250m 3:11.25300m 3:56.89350m 4:29.32400m 5:00.84
9.Joshua Skinner16NottmLeander 5:01.66  528 
 50m 31.58100m 1:09.91150m 1:46.43200m 2:22.21250m 3:08.46300m 3:55.29350m 4:28.58400m 5:01.66
10.Michael McLennan21NottmLeander 5:13.59  470 
 50m 32.92100m 1:09.79150m 1:50.50200m 2:31.04250m 3:14.94300m 3:59.66350m 4:35.38400m 5:13.59
11.George Webster17Falcon Nttm 5:14.04  468 
 50m 32.03100m 1:07.40150m 1:49.45200m 2:30.22250m 3:14.19300m 4:01.09350m 4:38.63400m 5:14.04
12.Kris Moodley17NottmLeander 5:18.05  450 
 50m 33.82100m 1:13.62150m 1:53.03200m 2:34.52250m 3:18.25300m 4:05.65350m 4:42.39400m 5:18.05
13.Matthew Spalton17Bramcote 5:34.47  387 
 50m 34.79100m 1:15.38150m 1:58.64200m 2:44.24250m 3:32.29300m 4:22.83350m 4:58.12400m 5:34.47
14.Tom Giles16Calv Bing 5:42.09  362 
 50m 34.79100m 1:13.66150m 1:55.82200m 2:37.69250m 3:30.02300m 4:21.96350m 5:02.45400m 5:42.09
15.Gabriel Oyaide-Nicholl16NottmLeander 5:58.77  313 
 50m 35.48100m 1:18.76150m 2:04.13200m 2:50.50250m 3:41.37300m 4:33.73350m 5:16.56400m 5:58.77

UP