Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ethan Potter11Sutton 5:15.15  340 
 50m 35.43100m 1:15.33150m 1:55.99200m 2:37.69250m 3:17.60300m 3:57.28350m 4:36.37400m 5:15.15
2.Jamie Love11Mansfield 5:28.70  300 
 50m 36.67100m 1:18.43150m 2:00.97200m 2:43.96250m 3:26.45300m 4:08.30350m 4:49.21400m 5:28.70
3.Erno Lapis11NottmLeander 5:31.29  293 
 50m 37.32100m 1:19.11150m 2:03.13200m 2:44.64250m 3:27.57300m 4:09.77350m 4:50.26400m 5:31.29
4.King Wai Zhang-Lei11Bramcote 5:45.08  259 
 50m 38.90100m 1:22.30150m 2:07.16200m 2:51.44250m 3:37.20300m 4:21.83350m 5:04.78400m 5:45.08
5.Niklas Saukko-Paavola11Bramcote 5:45.37  258 
 50m 38.59100m 1:23.52150m 2:09.14200m 2:53.71250m 3:38.39300m 4:22.54350m 5:06.10400m 5:45.37
6.Owen Rafferty11Retford 5:45.82  257 
 50m 40.53100m 1:25.15150m 2:11.50200m 2:56.07250m 3:39.87300m 4:24.04350m 5:06.54400m 5:45.82
7.Brodie Butlin10Mansfield 5:51.62  245 
 50m 41.10100m 1:25.13150m 2:10.42200m 2:55.53250m 3:40.95300m 4:26.20350m 5:09.23400m 5:51.62
8.Samuel Price10Mansfield 5:56.91  234 
 50m 41.01100m 1:27.18150m 2:13.35200m 2:58.20250m 3:44.81300m 4:29.60350m 5:15.50400m 5:56.91
9.Thomas West10Bramcote 6:04.56  219 
 50m 40.94100m 1:27.17150m 2:14.96200m 3:00.53250m 3:46.81300m 4:34.98350m 5:20.44400m 6:04.56
10.Tobias Hughes11Calv Bing 6:11.38  208 
 50m 41.65100m 1:29.78150m 2:18.54200m 3:06.66250m 3:54.40300m 4:43.66350m 5:31.18400m 6:11.38
11.Jared Collins11Sutton 6:12.77  205 
 50m 40.60100m 1:26.25150m 2:13.47200m 3:00.10250m 3:49.46300m 4:39.61350m 5:26.97400m 6:12.77
12.Joseph Laurie11Bramcote 6:13.83  204 
 50m 42.02100m 1:29.74150m 2:17.58200m 3:05.74250m 3:54.38300m 4:42.62350m 5:29.93400m 6:13.83
13.Gilbert Bailey11NottmLeander 6:19.08  195 
 50m 41.89100m 1:30.99150m 2:19.91200m 3:09.80250m 3:59.96300m 4:49.01350m 5:36.11400m 6:19.08
14.Oliver Richmond11Sherwood 6:32.79  175 
 50m 43.30100m 1:32.75150m 2:23.28200m 3:13.74250m 4:04.37300m 4:55.92350m -400m 6:32.79
15.Harrison Howes11NottmLeander 6:39.13  167 
 50m 44.16100m 1:35.41150m 2:26.15200m 3:16.91250m 4:09.31300m 5:00.02350m 5:51.28400m 6:39.13

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Kyran Cubitt12Arnold 5:09.07  361 
 50m 34.09100m 1:13.35150m 1:52.95200m 2:33.29250m 3:13.23300m 3:53.51350m 4:32.96400m 5:09.07
2.Daniel Walker12Arnold 5:12.27  350 
 50m 35.91100m 1:15.27150m 1:55.18200m 2:35.02250m 3:14.58300m 3:54.97350m 4:34.62400m 5:12.27
3.Zak Frisby12Radford 5:12.91  347 
 50m 33.28100m 1:12.47150m 1:53.50200m 2:34.31250m 3:15.09300m 3:54.67350m 4:34.31400m 5:12.91
4.Mason Brown12Mansfield 5:20.43  323 
 50m 37.00100m 1:17.19150m 1:59.20200m 2:40.40250m 3:21.42300m 4:02.01350m 4:42.94400m 5:20.43
5.Harry McKeaney12Sutton 5:21.22  321 
 50m 38.25100m 1:19.06150m 2:00.97200m 2:41.12250m 3:23.51300m 4:04.67350m 4:44.11400m 5:21.22
6.Cole Herman12Radford 5:22.38  318 
 50m 35.75100m 1:15.53150m 1:56.07200m 2:37.30250m 3:18.59300m 4:01.09350m 4:42.33400m 5:22.38
7.James Berry12Calv Bing 5:23.11  315 
 50m 36.94100m 1:17.89150m 1:59.56200m 2:41.07250m 3:23.10300m 4:04.63350m 4:46.48400m 5:23.11
8.Liam Hill12Sutton 5:23.64  314 
 50m 36.04100m 1:15.80150m 1:56.46200m 2:37.71250m 3:20.04300m 4:01.58350m 4:44.03400m 5:23.64
9.Matthew Cox12Calv Bing 5:26.31  306 
 50m 37.24100m 1:18.09150m 1:59.87200m 2:41.29250m 3:23.36300m 4:05.34350m 4:46.89400m 5:26.31
10.Jenson Ward12Calv Bing 5:34.00  286 
 50m 36.37100m 1:17.35150m 1:59.60200m 2:41.94250m 3:26.02300m 4:08.92350m 4:51.97400m 5:34.00
11.Oliver Hopkin12Calv Bing 5:37.12  278 
 50m 36.59100m 1:18.09150m 2:00.17200m 2:42.80250m 3:26.62300m 4:08.32350m 4:54.56400m 5:37.12
12.Evan Hawley12Sutton 5:40.91  269 
 50m 38.67100m 1:21.64150m 2:06.07200m 2:51.14250m 3:34.17300m 4:17.71350m 4:59.81400m 5:40.91
13.Oliver Coleman12NottmLeander 5:41.70  267 
 50m 36.51100m 1:18.54150m 2:02.43200m 2:47.02250m 3:31.59300m 4:16.70350m 4:59.89400m 5:41.70

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Kallum Quirke13NottNorthern 4:46.98  450 
 50m 32.91100m 1:08.26150m 1:44.96200m 2:21.24250m 2:59.33300m 3:36.24350m 4:14.06400m 4:46.98
2.Alfie Silver13Mansfield 4:51.54  430 
 50m 32.93100m 1:09.22150m 1:47.51200m 2:25.04250m 3:02.74300m 3:39.74350m 4:16.59400m 4:51.54
3.Oliver Silver13Mansfield 4:51.64  429 
 50m 33.57100m 1:11.29150m 1:49.12200m 2:26.77250m 3:03.88300m 3:41.56350m 4:18.28400m 4:51.64
4.Toby Love13Mansfield 4:55.42  413 
 50m 33.00100m 1:10.77150m 1:48.55200m 2:26.62250m 3:04.18300m 3:42.35350m 4:19.92400m 4:55.42
5.Lewes Shorthose13Mansfield 4:56.66  408 
 50m 33.82100m 1:11.09150m 1:49.12200m 2:28.22250m 3:05.96300m 3:43.60350m 4:20.93400m 4:56.66
6.Cameron Breedon13Calv Bing 5:04.33  378 
 50m 33.16100m 1:11.24150m 1:49.45200m 2:28.51250m 3:07.06300m 3:47.18350m 4:26.17400m 5:04.33
7.Tomos Beech13Bramcote 5:06.11  371 
 50m 35.65100m 1:14.11150m 1:53.67200m 2:32.66250m 3:12.11300m 3:50.33350m 4:29.08400m 5:06.11
8.Aaron Johnson13NottmLeander 5:09.36  359 
 50m 34.64100m 1:13.42150m 1:52.97200m 2:32.73250m 3:12.82300m 3:52.12350m 4:31.89400m 5:09.36
9.Toby Thorpe13Sutton 5:09.50  359 
 50m 35.91100m 1:14.89150m 1:54.65200m 2:34.57250m 3:14.82300m 3:54.56350m 4:33.95400m 5:09.50
10.Isaac Smith13Worksop 5:10.27  356 
 50m 33.00100m 1:13.58150m 1:54.86200m 2:36.36250m 3:15.76300m 3:56.07350m 4:35.46400m 5:10.27
11.Owen Hathway13Mansfield 5:13.79  344 
 50m 35.24100m 1:15.06150m 1:54.78200m 2:35.21250m 3:15.52300m 3:55.60350m 4:35.03400m 5:13.79
12.Seth Hinitt13Retford 5:21.08  321 
 50m 36.88100m 1:17.48150m 1:58.88200m 2:39.11250m 3:20.34300m 4:00.96350m 4:41.61400m 5:21.08
13.Daniel Oyaide-Nicholls13NottmLeander 5:34.59  284 
 50m 35.52100m 1:16.60150m 1:58.46200m 2:42.22250m 3:25.08300m 4:09.54350m 4:53.98400m 5:34.59
14.Harry Brancham13Retford 5:47.77  253 
 50m 37.52100m 1:22.18150m 2:06.95200m 2:52.25250m 3:36.44300m 4:21.82350m 5:05.34400m 5:47.77

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Liam Dawson14Arnold 4:22.14  591 
 50m 30.65100m 1:03.74150m 1:37.37200m 2:10.63250m 2:44.68300m 3:18.28350m 3:51.85400m 4:22.14
2.Cillian McGuinness14Retford 4:31.22  534 
 50m 30.10100m 1:03.56150m 1:38.43200m 2:13.07250m 2:48.24300m 3:23.02350m 3:58.33400m 4:31.22
3.Finley Bunhejee14Kimberley 4:36.25  505 
 50m 30.70100m 1:05.94150m 1:40.59200m 2:17.16250m 2:52.39300m 3:28.25350m 4:03.50400m 4:36.25
4.Elliot Sibley14Calv Bing 4:45.65  457 
 50m 33.07100m 1:09.28150m 1:45.57200m 2:21.98250m 2:58.47300m 3:34.54350m 4:10.95400m 4:45.65
5.Max Davies14Arnold 4:48.84  442 
 50m 31.12100m 1:06.42150m 1:42.67200m 2:20.36250m 2:57.16300m 3:34.96350m 4:12.07400m 4:48.84
6.Harry Benzies14Retford 4:51.21  431 
 50m 33.24100m 1:09.62150m 1:47.45200m 2:25.30250m 3:03.57300m 3:41.23350m 4:18.28400m 4:51.21
7.Matthew Jackson14Arnold 4:52.13  427 
 50m 33.63100m 1:09.82150m 1:47.42200m 2:24.46250m 3:02.45300m 3:39.73350m 4:17.11400m 4:52.13
8.James Danson14NottmLeander 4:52.65  425 
 50m 33.44100m 1:10.93150m 1:49.01200m 2:26.19250m 3:04.45300m 3:42.22350m 4:19.22400m 4:52.65
9.Lewis Meade14Mansfield 4:53.83  420 
 50m 33.34100m 1:09.90150m 1:47.96200m 2:25.65250m 3:04.08300m 3:41.74350m 4:19.36400m 4:53.83
10.Finley Ellis14NottmLeander 4:54.36  417 
 50m 32.80100m 1:09.10150m 1:46.79200m 2:25.22250m 3:02.24300m 3:40.15350m 4:18.15400m 4:54.36
11.Tristan Dixon-Teasdale14Newark 4:56.17  410 
 50m 33.69100m 1:10.78150m 1:48.48200m 2:26.69250m 3:04.48300m 3:42.98350m 4:20.43400m 4:56.17
12.Bailey Slater14Sutton 4:56.73  407 
 50m 33.91100m 1:10.13150m 1:47.71200m 2:25.24250m 3:03.17300m 3:41.48350m 4:19.93400m 4:56.73
13.Sammy Rahimzadeh14Bramcote 4:57.94  402 
 50m 33.49100m 1:09.04150m 1:46.78200m 2:24.17250m 3:02.85300m 3:41.25350m 4:20.10400m 4:57.94
14.Jody Gillott14Worksop 4:58.13  402 
 50m 32.81100m 1:09.93150m 1:47.54200m 2:26.24250m 3:04.90300m 3:44.08350m 4:22.38400m 4:58.13
15.Adam Read14Sutton 4:59.30  397 
 50m 33.78100m 1:12.40150m 1:50.19200m 2:28.53250m 3:06.44300m 3:44.98350m 4:23.20400m 4:59.30
16.Michael Senior14Sutton 4:59.31  397 
 50m 34.84100m 1:12.76150m 1:51.13200m 2:30.07250m 3:08.37300m 3:47.02350m 4:24.33400m 4:59.31
 Connor Byron14NottmLeander DNC    

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Tom Trueman15Sutton 4:25.77  567 
 50m 28.99100m 1:02.00150m 1:35.53200m 2:09.28250m 2:43.01300m 3:18.01350m 3:52.47400m 4:25.77
2.Callum Kettlewell15Retford 4:29.00  547 
 50m 30.28100m 1:03.52150m 1:37.37200m 2:10.66250m 2:46.20300m 3:21.33350m 3:56.90400m 4:29.00
3.Kyle Merryweather15CarltonForum 4:45.28  459 
 50m 31.73100m 1:07.17150m 1:43.81200m 2:20.76250m 2:57.53300m 3:35.00350m 4:11.65400m 4:45.28
4.James Cox15Calv Bing 4:47.56  448 
 50m 30.79100m 1:04.95150m 1:41.33200m 2:17.70250m 2:55.56300m 3:32.93350m 4:10.97400m 4:47.56
5.Callum Peel15Sutton 4:49.93  437 
 50m 32.19100m 1:08.66150m 1:45.11200m 2:22.51250m 2:59.13300m 3:37.12350m 4:13.85400m 4:49.93
6.William Turnock15Calv Bing 5:23.93  313 
 50m 34.13100m 1:13.19150m 1:53.69200m 2:35.77250m 3:18.11300m 4:01.53350m 4:42.52400m 5:23.93

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joseph Sadler16Sherwood 4:13.39  655 
 50m 28.87100m 1:00.24150m 1:32.39200m 2:05.28250m 2:37.38300m 3:10.15350m 3:42.20400m 4:13.39
2.Joshua Skinner16NottmLeander 4:15.02  642 
 50m 29.53100m 1:02.10150m 1:35.27200m 2:08.41250m 2:40.06300m 3:12.59350m 3:44.04400m 4:15.02
3.Joshua Harris18Bramcote 4:17.13  626 
 50m 28.79100m 1:01.37150m 1:33.98200m 2:07.49250m 2:39.87300m 3:12.93350m 3:44.75400m 4:17.13
4.Kris Moodley17NottmLeander 4:21.18  598 
 50m 29.51100m 1:02.37150m 1:35.62200m 2:09.24250m 2:42.29300m 3:15.92350m 3:48.72400m 4:21.18
5.Aron Preece20Uni of Nott 4:22.15  591 
 50m 30.22100m 1:02.81150m 1:36.70200m 2:10.44250m 2:44.46300m 3:17.84350m 3:51.15400m 4:22.15
6.Andrew Hall16NottmLeander 4:22.89  586 
 50m 30.25100m 1:03.88150m 1:37.19200m 2:11.23250m 2:43.74300m 3:16.92350m 3:49.96400m 4:22.89
7.Ryan Wilcox17Bramcote 4:25.59  568 
 50m 30.69100m 1:03.59150m 1:38.10200m 2:12.07250m 2:45.85300m 3:19.48350m 3:53.60400m 4:25.59
8.Thomas White17Arnold 4:36.65  503 
 50m 30.62100m 1:04.91150m 1:40.72200m 2:15.93250m 2:52.14300m 3:27.46350m 4:03.27400m 4:36.65
9.Oliver Clay17Radford 4:47.24  449 
 50m 31.93100m 1:08.16150m 1:44.65200m 2:22.23250m 2:59.85300m 3:38.25350m 4:14.26400m 4:47.24
10.Matthew Spalton17Bramcote 4:49.89  437 
 50m 32.52100m 1:08.49150m 1:45.67200m 2:23.32250m 3:01.11300m 3:38.77350m 4:15.00400m 4:49.89
11.George Webster17Falcon Nttm 4:51.44  430 
 50m 31.95100m 1:08.07150m 1:46.51200m 2:23.18250m 3:01.56300m 3:38.98350m 4:16.44400m 4:51.44
12.Gabriel Oyaide-Nicholl16NottmLeander 4:59.56  396 
 50m 32.69100m 1:08.71150m 1:46.82200m 2:25.33250m 3:04.13300m 3:43.02350m 4:22.37400m 4:59.56

UP