Boys 10 Yrs/Over 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.King Wai Zhang-Lei11Bramcote 3:24.76  236 47.801:39.632:33.07
2.Niklas Saukko-Paavola11Bramcote 3:25.62  233 48.321:40.242:35.19
3.Jamie Love11Mansfield 3:33.06  210 49.451:45.282:41.72
4.Ethan Potter11Sutton 3:33.46  208 51.021:46.412:41.69
5.Takayuki Kamura11Nottportland 3:38.91  193 51.831:48.082:45.13
6.Joby Mannie Evans11Sherwood 3:39.66  191 51.261:48.642:46.60
7.Thomas West10Bramcote 3:44.07  180 52.541:50.032:49.59
8.Oliver Richmond11Sherwood 3:44.59  179 53.541:52.452:50.59
9.Jared Collins11Sutton 3:44.61  179 52.111:50.472:48.93
10.Finley O'Neill10Radford 3:46.27  175 54.381:52.492:52.21
11.Gilbert Bailey11NottmLeander 3:51.40  164 54.701:55.172:55.26
12.Luke Chambers11Falcon Nttm 3:52.20  162 52.051:52.932:52.33
13.Benjamin Tunstall10Bramcote 3:55.79  155 52.161:54.362:57.68
14.Brodie Butlin10Mansfield 3:57.12  152 55.591:56.482:57.94
15.Oliver Norman11Bramcote 4:13.33  125 58.782:03.653:08.05
16.Ellis Senior10Sutton 4:18.70  117 59.022:05.973:12.98

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.James Berry12Calv Bing 3:08.16  305 44.831:33.062:22.25
2.George Cummings12NottmLeander 3:15.56  271 44.841:35.092:26.51
3.Matthew Cox12Calv Bing 3:16.49  267 45.811:36.982:27.70
4.Mason Brown12Mansfield 3:23.15  242 44.601:36.992:30.81
5.Evan Hawley12Sutton 3:25.70  233 46.091:41.182:35.66
6.Cole Herman12Radford 3:30.91  216 47.901:43.502:37.70
7.Stanley Milasinovich12Sutton 3:32.33  212 50.081:46.522:41.04
8.Jacob Milward12Radford 3:33.64  208 53.031:47.502:44.10
9.Jake Franse12Worksop 3:33.66  208 47.411:43.062:39.33
10.Daniel Walker12Arnold 3:35.47  203 48.381:43.952:40.77
11.William Dumbrell12Sherwood 3:38.32  195 49.891:44.662:42.67

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Noah Rai13Calv Bing 3:00.12  347 41.241:28.132:15.91
2.Cameron Breedon13Calv Bing 3:00.98  342 40.621:27.882:14.89
3.Kieran Howard13Bramcote 3:02.18  336 44.131:31.282:17.58
4.Toby Thorpe13Sutton 3:09.45  298 46.361:34.732:22.83
5.Edward Bailey13NottmLeander 3:10.53  293 42.781:33.612:23.70
6.Thomas Polley13Sutton 3:11.39  289 44.751:34.042:23.97
7.Harry Brancham13Retford 3:15.50  272 43.811:34.572:25.09
8.Reuben Fox13CarltonForum 3:16.48  267 46.021:37.242:28.14
9.Kyren Goodwin13Worksop 3:16.91  266 44.821:35.802:27.65
10.Josh Rayns13Arnold 3:19.32  256 46.461:36.562:30.18
11.Isaac Smith13Worksop 3:19.61  255 47.581:39.062:30.00
12.Daniel Oyaide-Nicholls13NottmLeander 3:23.24  242 44.281:39.432:34.23
 Lucas Ellis13NottmLeander DNC       
 Reuben Mason13Bramcote DQ 7 1       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Elliot Sibley14Calv Bing 2:43.65  463 38.101:20.862:04.12
2.Liam Dawson14Arnold 2:45.94  444 38.861:21.982:04.92
3.Harry Benzies14Retford 2:47.82  430 38.191:20.112:05.25
4.Charlie Canavan14Bramcote 2:52.87  393 38.161:22.312:08.28
5.Michael Senior14Sutton 2:53.31  390 38.421:22.652:09.60
6.McKenzie Matthews14NottmLeander 2:56.62  368 40.461:25.312:11.99
7.Harry Wakelin14Sutton 2:57.62  362 41.951:26.902:13.65
8.Adam Clifton14Radford 3:01.81  338 39.551:23.072:11.27
9.Sammy Rahimzadeh14Bramcote 3:02.07  336 42.241:29.352:17.24
10.Tristan Dixon-Teasdale14Newark 3:06.35  314 43.281:31.412:20.00
11.Adam Read14Sutton 3:09.56  298 45.011:33.682:22.29
12.Tyler Brown14Mansfield 3:11.14  291 43.081:30.562:20.82
13.James Danson14NottmLeander 3:11.59  289 44.381:32.862:22.93
14.Matthew Jackson14Arnold 3:16.39  268 46.631:37.052:28.86
15.Harrison Walker14Arnold 3:18.14  261 43.621:34.412:26.78
16.Rufus Webster-Deakin14Radford 3:19.35  256 48.221:38.362:31.05
17.Joseph Lilley14Falcon Nttm 3:21.40  248 45.311:36.612:29.01
18.Isaac Bennison14Falcon Nttm 3:26.09  232 45.271:38.012:32.93
 Connor Byron14NottmLeander DQ 7 1       

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Luke Derivan15NottmLeander 2:41.62  481 37.921:19.502:01.65
2.Callum Peel15Sutton 2:42.19  476 37.651:17.802:00.95
3.Callum Kettlewell15Retford 2:46.08  443 38.361:20.942:04.49
4.Jacob Clements15Retford 2:51.26  404 36.961:20.782:06.59
5.Kyle Merryweather15CarltonForum 2:55.13  378 39.031:24.342:09.55
6.William Soden-Barton15NottmLeander 2:57.79  361 40.931:25.392:13.23
7.Declan Breedon15Calv Bing 2:58.27  358 42.091:27.352:14.23
8.Dawid Grab15Newark 3:04.82  321 42.461:29.602:16.87
9.Oliver Sharp15NottmLeander 3:17.13  265 43.211:33.632:26.49

16 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas White17Arnold 2:29.14  612 33.711:11.851:50.84
2.Dominic Bools16Radford 2:36.46  530 36.261:16.881:57.46
3.James Webster19Bramcote 2:37.88  516 34.751:13.321:56.15
4.Joseph Kingsland16Kimberley 2:39.25  503 36.791:17.981:59.32
5.Aron Preece20Uni of Nott 2:39.28  502 35.641:16.971:59.14
6.Ryan Wilcox17Bramcote 2:40.30  493 36.551:17.181:59.14
7.Dominic Gillow17Bircotes SC 2:43.68  463 37.391:19.142:02.19
8.Albie Stapleton16Arnold 2:47.41  433 36.371:17.112:02.39
9.Scott Shelton18NottmLeander 2:49.93  414 36.391:18.792:05.29
10.Kris Moodley17NottmLeander 2:50.02  413 39.911:23.042:07.47
11.Joshua Harris18Bramcote 2:50.26  411 38.441:21.582:06.26
12.George Webster17Falcon Nttm 2:50.60  409 38.181:21.132:05.41
13.Benjamin Webster17Bramcote 2:53.99  385 36.651:19.842:06.49
14.Jonathon Lambert17NottmLeander 2:55.49  376 40.101:24.562:11.64
15.Jake Saunders17CarltonForum 3:01.88  337 38.981:26.582:15.72
16.Lynden Johnson16Hucknall Lin 3:03.67  328 40.751:25.682:14.50
17.Dylan Webster-Deakin16Radford 3:04.56  323 42.021:28.822:17.43
18.Archie Ellis16Sutton 3:05.47  318 41.031:28.482:17.16
19.Marik Goodwin16Worksop 3:07.67  307 42.421:30.892:19.55
20.Matthew Spalton17Bramcote 3:08.66  302 44.961:33.432:21.41
21.Samuel Cooke18CarltonForum 3:09.09  300 42.021:30.862:19.83
22.Tom Giles16Calv Bing 3:15.18  273 43.731:33.502:25.07
23.George Wilson17Radford 3:16.39  268 45.181:34.302:27.06
 Gabriel Oyaide-Nicholl16NottmLeander DNC       
 Matthew Fallon17NottmLeander DQ 7 1       

UP